Logo APPKEE

Tworzymy aplikacje mobilne na Androida i iOS

Statystyki pokazały, że użytkownicy nie usuwają aplikacji mobilnych

Statystyki pokazały, że użytkownicy nie usuwają aplikacji mobilnych

15.3.2021

Statystyki pokazały, że użytkownicy nie usuwają aplikacji mobilnych
Podczas gdy niektórzy nadal wahają się przed zakupem aplikacji mobilnych, niektóre są całkowicie jasne i wymagają niestandardowych aplikacji mobilnych. W końcu radzą sobie dobrze, ponieważ aplikacje mobilne są obecnie uważane za najpotężniejsze narzędzie marketingowe, a oni grają w karty z liderami firm (i nie tylko nimi) i przynoszą upragniony owoc w postaci większych zysków i powracających klientów. Jeśli nadal myślisz o aplikacjach mobilnych, zapisz się do najnowszych statystyk, które pokazały coś interesującego. Czy wiesz, który?
Aż 95% użytkowników nie usunie aplikacji po pobraniu
Jeśli myślisz, że użytkownicy będą usuwać aplikacje mobilne, gdy na przykład denerwują ich powiadomieniami lub tym podobnymi, to tak nie jest. Najnowsze statystyki pokazują, że użytkownicy nie będą już usuwać aplikacji po ich pobraniu. Aplikacje, nawet gdy nie są używane, są zachowywane w aplikacji nawet przez 95 procent użytkowników smartfonów.
Można więc powiedzieć, że dzięki temu ustaleniu aplikacje wciąż są na wyciągnięcie ręki klienta i istnieje duże prawdopodobieństwo, że wcześniej czy później do nich wrócą. Ponadto często zdarza się, że aplikacje otwierają się przypadkowo, więc nawet przypadek często chce, aby użytkownicy ponownie zarejestrowali aplikację.
Inne zalety aplikacji mobilnych
Fakt, że zdecydowana większość użytkowników nie może pobrać aplikacji, to tylko jedna z wielu zalet aplikacji mobilnych. Jednak aplikacje mają wiele innych zalet. Na przykład może zrobić znacznie więcej niż tylko responsywne strony internetowe. Przykładowo mogą być skojarzone z czatem, informując w ten sposób klienta podczas przeglądania aplikacji. Mogą zawierać aplikacje lub mapy, które są często przydatne dla użytkowników. W ten sposób można wbudować w nie nawet bardziej wymagające funkcje.
Dodatkowo ogromną zaletą jest fakt, że aplikacje mobilne mogą być w pewnym stopniu wykorzystywane nawet w trybie offline. Możesz je przeglądać nawet bez połączenia z Internetem, tylko aktualizacja musi się wtedy odbyć z Internetem. Ta zaleta przyczynia się do większego zadowolenia użytkowników.
A jaka jest kolejna zaleta aplikacji mobilnych? To, że sterowanie aplikacją mobilną jest przyjemniejsze niż wyszukiwanie informacji w sieci. Aplikacja opiera się na intuicyjnej obsłudze.

Powrót do strony bloga