Logo APPKEE

Tworzymy aplikacje mobilne na Androida i iOS
Mobilní aplikace

Mobilna aplikacja

Co to są aplikacje mobilne? Kiedy mówimy o aplikacjach mobilnych, mówimy o aplikacjach, które zostały stworzone specjalnie dla smartfonów, tabletów i podobnych urządzeń. Obecnie powstają aplikacje o różnych postaciach, ale intencje twórców są zawsze takie same, a twórcy wciąż starają się maksymalnie wykorzystać dotykowe sterowanie telefonem komórkowym, a także interfejs użytkownika i inne funkcje oferowane przez telefon komórkowy. Dzięki wykorzystaniu funkcji telefonu aplikacje są atrakcyjne dla użytkowników.

Aplikacje są częścią naszego życia już od jakiegoś czasu. Traktujemy nawet niektóre aplikacje mobilne za pewnik. Dotyczy to zwłaszcza pierwszych aplikacji mobilnych, za które odpowiadają producenci mobilnych systemów operacyjnych. Szukali praktycznych metod lub sposobów, aby użytkownicy mogli przeglądać e-maile, śledzić prognozy pogody, wykonywać połączenia telefoniczne lub wysyłać wiadomości tekstowe. Ostatecznie zdecydowali się stworzyć aplikacje, które są teraz częścią telefonu komórkowego zaraz po zakupie modelu. Ponieważ jednak są one integralną częścią telefonów komórkowych, nawet nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia.

Jakie mamy typy aplikacji mobilnych?

JJak już wspomniano, już dużo czasu minęło od powstania pierwszych aplikacji mobilnych, które stoją za producentami systemów operacyjnych dla smartfonów. Od tego czasu powstały niezliczone inne aplikacje mobilne. Podczas gdy niektóre były bardzo podobne, inne nie przypominały niczego. Powstały też aplikacje poznawcze, edukacyjne, informacyjne, powstały niezliczone wersje nawigacji, z których najpopularniejsze to Mapy Google czy nawigacja Waze. Nie możemy zapomnieć o naszych ulubionych grach. Symulatory walki, skakania, strategii czy życia rozwinęły się w aplikacje, które odniosły ogromny sukces na całym świecie.

W związku z aplikacjami mobilnymi pojawia się pytanie, gdzie są dostępne wszystkie te aplikacje? Dziś aplikacje są dostępne na platformach dystrybucyjnych, które mają pod skrzydłami indywidualnych producentów systemów operacyjnych na telefony komórkowe, czy w ogóle na urządzenia mobilne. Najbardziej znane platformy dystrybucyjne to App Store i Google Play, mniej znane to Windows Phone Store czy BlackBerry App World.

Jakie są zalety aplikacji mobilnej?

Dziś każda firma, gmina czy miasto zasługuje na posiadanie aplikacji mobilnej. Jest to najpotężniejsze narzędzie marketingowe, w które opłaca się zainwestować. Ma wiele zalet i może przynieść upragniony owoc firmie oferującej usługi, e-sklepom, kawiarniom czy gminom i miastom.

Główne zalety to niska cena. Wiele osób uważa, że ​​aplikacje są kosztowną sprawą, ale od dawna tak nie jest. Jakie są inne zalety aplikacji mobilnych?

Aplikacje mobilne nadają się również do raportowania kryzysowego

Chcesz poinformować swoich klientów o nowościach w momencie, gdy Twój zakład jest nieoczekiwanie zamknięty, na przykład w związku z rządowym nakazem kwarantanny z powodu koronawirusa?

Czy dla gminy lub miasta ważne jest, aby obywatele wiedzieli o zbliżającej się powodzi, huraganie, zamknięciu ważnych dróg , ogłoszeniu stanu wyjątkowego i innych raportach kryzysowych? Dzięki krótkim powiadomieniom możesz łatwo ostrzec mieszkańców o zdarzeniach, które mogą zaszkodzić ich zdrowiu.

Wysyłanie powiadomień kryzysowych

Raportowanie kryzysowe to sposób na wykorzystanie aplikacji mobilnej do informowania wszystkich o tym, co aktualnie się dzieje, co jest planowane i na co warto się przygotować. Nie tylko w chwilach nagłych zmian czy kryzysów, ale także do regularnego utrzymywania świadomości mieszkańców.

Jak stworzyć aplikację mobilną?

Podobały Ci się aplikacje mobilne? W takim przypadku prawdopodobnie zastanawiasz się nad stworzeniem własnej aplikacji mobilnej. Już myślisz o sekcjach, które aplikacja ukryje, jak przyda się użytkownikowi lub jak będzie się różnić od konkurencji. Masz w głowie wizję i wygląd aplikacji, wystarczy ją wdrożyć. Jednak tworząc aplikację mobilną, trzeba ją opracować zarówno pod system operacyjny iOS, jak i system operacyjny Android, co nie jest łatwe. Wręcz przeciwnie - jest to sprawa stosunkowo złożona. Z tego powodu robią to tylko wyspecjalizowane firmy, takie jak APPKEE, który koncentruje się przede wszystkim na informacjach i przydatnych aplikacjach mobilnych. Celem jest stworzenie aplikacji mobilnej, która będzie prosta, intuicyjna, a zawartość będzie można łatwo edytować za pomocą aplikacji lub komputera.

Czy chcesz mieć również własną aplikację mobilną? Napisz do nas, a my skontaktujemy się z Tobą. Cena aplikacji mobilnej zaczyna się od 990 CZK / miesiąc.

Jakie aplikacje mobilne stworzyliśmy?