Logo APPKEE

Tworzymy aplikacje mobilne na Androida i iOS

3 typowe błędy, które pojawiają się podczas tworzenia aplikacji mobilnych

3 typowe błędy, które pojawiają się podczas tworzenia aplikacji mobilnych

12.3.2021

3 typowe błędy, które pojawiają się podczas tworzenia aplikacji mobilnych
Obecnie rośnie zainteresowanie aplikacjami mobilnymi. Nie możemy się dziwić, w związku z pandemią koronawirusa rośnie zainteresowanie przenoszeniem firm do świata online, co ostatecznie prowadzi do zbudowania własnej aplikacji mobilnej. Z najnowszych badań wynika, że dziś ludzie na co dzień używają aplikacji mobilnych, traktując je jako coś oczywistego. Dlatego jest całkiem zrozumiałe, że wiele firm naprawdę chce inwestować w aplikacje mobilne. Uderzające są jednak wady niektórych programistów.
Oczywiście rozwój aplikacji mobilnych nie jest dziedziną, w której nie byłoby błędów. Jednak niektórzy, zwłaszcza początkujący deweloperzy, mylą się co do całkowitego banału. Przyjrzyjmy się trzem bardzo częstym błędom, które można napotkać podczas monitorowania rozwoju niestandardowych aplikacji mobilnych.
Kreatywność nie ma granic
W przypadku aplikacji mobilnych szytych na miarę, trzeba powiedzieć, że kreatywność trzeba trzymać pod kontrolą podczas tworzenia. Kiedy kreatywność nie ma granic, zmagamy się np. Ze zwiększoną dbałością o elementy wizualne. I to oczywiście jest złe. To to samo, co gotowanie - w tym przypadku kreatywność jest przyprawą. Nawet jeśli to za dużo, to źle.
Aplikacja jest prowadzona w tym samym duchu, co sieć
Chociaż wielu klientów wymaga, aby aplikacja mobilna była prowadzona w tym samym duchu, co strona internetowa, nigdzie nie jest powiedziane, że aplikacja musi być kopiowana bezpośrednio. Chociaż strona internetowa i aplikacja mobilna mogą mieć wspólne cechy, nie muszą być tym samym. Jeśli klient chce stworzyć aplikację mobilną taką samą jak strona internetowa, wtedy tworzenie aplikacji nie ma sensu.
Telefon komórkowy to nie komputer stacjonarny
Innym bardzo częstym błędem jest to, że mamy nieproporcjonalne wymagania dotyczące nadmiernej przestrzeni. Trzeba sobie uświadomić, że telefon komórkowy nie jest klasycznym komputerem stacjonarnym i że to urządzenie po prostu działa inaczej niż klasyczny komputer.

Powrót do strony bloga